Improvisatsiooniteater

Näiteringi juhendaja on Karolina Tiigimäe, Ruutu10 improteatri näitleja.

Õpetaja Karolina: ,,Hei, noor teatrihuviline! Oled unistanud lõbusast teatritunnist? Tahaksid saada paremaks näitlejaks, improviseerijaks ja suhtlejaks? Nüüd on selleks võimalus!
Liitu improteatri näiteringiga ja õpime koos toetavas seltskonnas, kuidas improviseerida, nautida esinemist, paremini näidelda, mängida emotsioone ja karaktereid, reageerida ootamatustele, teha nalja ning palju muud põnevat.
Ära lase võimalust käest ja tule vaata näidistunnis, mida ägedat improl Sulle pakkuda on!"

Tunnid toimuvad kord nädalas, esmaspäeviti:
4.-5. klass kell 14.15-15.45,
6.-7. klass kell 15.55-17.25.

Grupp avatakse 8 õpilasega.
Kui mõnes kooliastmes on vähem huvilisi, saame vanuserühmade gruppe liita.
Osavõtutasu 26 eurot.

 

 

Rahvatants

Ootame uusi huvilisi, kellel palume märku anda õpetaja Imbi Kõiverile: imbi.koiver@waldorf.ee või telefonil 524 9497, et saaksime leida sobivad ajad nii põhikooli rühmale kui ka gümnaasiumi rühmale kas segarühma või neidude rühma moodustamiseks.

Tantsutunnid toimuvad iga esmaspäev ja kolmapäev kell 15.15 - 16.15 kooli aulas.

Tantsutreeningute põhieesmärgiks on anda lastele ilus rüht, hea kehakool, lavaline väljendusoskus ja hea tantsutehnika ning esinemisjulgus. Arendame rütmitunnet, koordinatsioon, osavust, painduvust, vastupidavust, kaasamõtlemisoskust, valmidust ühise eesmärgi nimel pingutusi teha, koostööoskust. Tundides tunneme rõõmu liikumisest, tantsime üksi, paaris ja rühmaga. Õpime tundma pärimuskultuuri, tantsima folkloorseid tantse, laulumänge ja autoritantse. 

Õpetaja: Imbi Kõiver. Olen lõpetanud Pedagoogilise Seminari. Asusin õpetajana tööle aastal 1994. Olen olnud algklasside õpetaja ja andnud tunde aineõpetajana põhikoolis. Praegu töötan rühmaõpetajana ja liikumisõpetajana lasteaias. Tantsuringe hakkasin juhendama juba koolis õppides. Tantsida ja võimelda olen alati tahtnud ja ka trennides käinud varajasest lapsepõlvest. Tantsinud mitmetes kollektiivides. Praegu olen tegevtantsija Tantsuansamblis "Sõprus". Olen aastate jooksul osalenud paljudel tantsuõpetajatele ja liikumisõpetajatele mõeldud kursustel ja seminaridel. Minu lasterühmad on osalenud üldtantsupidudel ja noorte laulu- ja tantsupidudel, Harjumaa  laulu-ja tantsupidudel, Meeste Tantsupeol, Soome-Eesti ühistantsupeol ja võimlemispidudel. Eelmisel õppeaastal võtsid meie kooli õpilased osa Viimsi tantsuetendusest ja Võimlemispeost "Hingelind".

Rahvatantsu koduleht http://rahvatants.ingel.ee/

Hind: 18 eurot kuus (2 korda nädalas, 1 akadeemiline tund korraga).

Keraamika

Kellele ring mõeldud on : 7-18-aastastele

Keraamikaringid toimuvad rühmatundidena korra nädalas kolmapäeviti ja neljapäeviti. 1. klassi õpilastele on keraamikaring alati 45 minuti pikkune. Alates 2. klassist on võimalik valida 45 minutit kestva grupi või 90 minutit kestva grupi vahel. Juhendaja on Kristiina Laasi. 

  • 1. klassi õpilastele kolmapäeval ja neljapäeval kell 13.15– 14.00. 
  • 2. – 9. klassi õpilastele kolmapäeval ja neljapäeval:
    • I grupp: kell 14.15 – 15.00 / 15.45
    • II grupp: 15.00 – 15.45 / 16.30
  • Gümnaasiumiõpilastele kolmapäeviti kell 16.30 – 18.00.
  • Täiskasvanutele: Neljapäeviti kell 11.00-13.00 ja neljapäeva õhtuti 18.00-20.00. Korra tasu täiskasvanutele 15 eurot.

Õppemaksu arvestatakse kuupõhiselt tunnitasu järgi: 45-minutilise tunni tasu on 9 eurot korra eest, 90-minutilise tunni tasu on 11 eurot korra eest. Kuutasu kujuneb vastavalt mitu korda on kuus tunnid toimunud (näiteks neli 45-minutilist tundi kuus – kuutasu 36 eurot; neli 90-minutilist tundi kuus – kuutasu 44 eurot.)

Puudumiste korral õppemaksust maha-arvamisi ei tehta, tunde saab ette või järele teha kolmapäeviti ja neljapäeviti teiste keraamikatundide toimumise ajal.

Keraamika ringist lühidalt: Keraamika ringis saab laps oma kätega valmis meisterdada keraamikateose – kas mõne kujukese, taldriku, tassi, koorekannu, kausi, ehteid või siis täiesti abstraktse keraamilise vormi mis parasjagu rõõmu ja huvi pakub, kasutades selleks erinevaid põnevaid tehnikaid. Peale eelpõletust järgneb loodud savist vormi glasuurimine, kas madal- või kõrgkuumusglasuuridega, mis on omakorda väljakutseid pakkuv tegevus. Valminud esemed kuuluvad nende loojale.

Loov tegutsemine ja materjali tunnetus annavad võimaluse oma loomingulise potentsiaali väljaarendamiseks. 

Õpetaja : Kristiina Laasi. Leidsin keraamika enda jaoks aastal 2002, millele lisandus aasta hiljem maalimine. Sellest ajast saadik olen mõlemaga järjepidevalt tegelenud. Olen tänulik õpetaja Aino Arumäele, kes Kullo huvikoolis mulle 7 aasta jooksul põhjalikku keraamikaalast õpetust jagas. Praeguseks on keraamika ja maalimine saanud minu igapäevaseks tegevuseks ning rõõmuga jagan neid teadmisi ka teistele, kes tunnevad tõmmet midagi ise luua.

Imeline on vaadata, kuidas valmivad teosed ja kuidas lapsed arenevad. Oskused ja julgus saviga katsetada kasvavad iga korraga.

Registreerimine: tallinn.waldorf.ee/huvikool/registreerimine

1. klassi tasuta näidistund toimub septembrikuus.
Õpetaja tuleb pärast koolitundide lõppu huvilistele klassiruumi juurde järele.

Lauamänguring

Kellele ring mõeldud on: 1.-2. klassi õpilastele, huvi korral eraldi rühm ka 3.-4. klassi õpilastele. Grupid avatakse, kui on vähemalt 7 osalejat.

Lauamänguringid toimuvad korra nädalas ning neid juhendab Priit Paabo. Tunnid toimuvad teisipäeviti:

  • 1. ja 2. klassi õpilastele kell 13.30 – 14.15 
  • 3. ja 4. klassi õpilastele kell 14.15 – 15.00

Mis keeles õppida saab:  eesti

Lauamänguringist lühidalt: Mäng on sotsiaalse suhtlemise arendamiseks asendamatu tegevus. Lauamänguringis tegeleme tubaste mängudega, mis arendavad loogilist ja paindlikku mõtlemist, omavahelist koostööd, oskust suhelda ja erinevaid olukordi lahendada, veenmisoskust, võimet ennast võõrasse rolli mõelda.

Õpetaja Priit Paabo: Olen õppinud muusikat erinevates koolides, kõrghariduse omandasin 1996 Eesti Muusikaakadeemias.

Lauamängudest olen huvitatud hulk aastaid, kõige enam tähelepanu olen pühendanud malemängule. Viimastel aastatel olen mänginud palju erinevaid strateegiamänge kahe lauamänguklubi üritustel. Samuti olen võimaluse korral osalenud kiirmale võistlustel.

Hind: 17 eurot kuus (1 kord nädalas, 1 akadeemiline tund (45 min) korraga)

Info: priit.paabo@waldorf.ee

Malering

Kellele ring mõeldud on: kõigile malehuvilistele, kellel käigud selged

Mis keeles õppida saab:  eesti

Malering toimub korra nädalas reedeti kell 15.00. Ring avatakse, kui on vähemalt 4 huvilist. Maleringi kuutasu on 27.67 eurot.

Huvi korral avatakse ka teine grupp algusega reedeti kell 16, kuhu ootame osalema ka lapsevanemaid. Ka see grupp avatakse juhul, kui on vähemalt 4 osalejat.

Maleringist lühidalt: Malemäng on aastasadadega kujunenud üheks maailma kõige populaarsemaks lauamänguks. Kuna rahvusvahelised reeglid on tunnustatud kogu maailmas, siis võib male ühendada väga erinevatest rahvustest inimesi.

Male õpetab järgima kindlaid reegleid, pikalt ette mõtlema, arvestama vastase mõttekäikudega ja neid ennetama.

Lisaks võimaldab male arendada kannatlikkust ja viisakust.

Õpetaja Priit Paabo: Olen õppinud muusikat erinevates koolides, kõrghariduse omandasin 1996 Eesti Muusikaakadeemias.

Olen osalenud peaaegu kõigi eesti kutseliste orkestrite töös, lisaks ka mänginud erinevates ansamblites, teinud projektijuhi tööd kontsertide korraldamisel.

Lauamängudest olen huvitatud hulk aastaid, kõige enam tähelepanu olen pühendanud malemängule. Viimastel aastatel olen mänginud palju erinevaid strateegiamänge kahe lauamänguklubi üritustel. Samuti olen võimaluse korral osalenud kiirmale võistlustel.

Hind: rühmatunni (1 kord nädalas, 1 akadeemiline tund korraga) kuutasu oleneb õpilaste arvust - iga tunni hind rühmale 27,65 eurot
Male individuaaltund: 27,65 eurot.

Info: priit.paabo@waldorf.ee

Pilliõpe

Kellele ring mõeldud on : alates 1. klassist

Mis keeles õppida saab:  Eesti

Tunnid toimuvad:  Individuaaltundide ajad lepitakse kokku õpetajaga

Õpetajad : 

Merle Paat (klaveriõpetaja) on klassikalist klaverimängu ja seda toetavat muusikateooriat õppinud Hiiumaal R. Tobiase nimelises Kärdla Muusikakoolis ning on end täiendanud ka Tallinna Ülikoolis muusikaõpetajaerialal. Kergemuusika ja klaverisaatega on ta aga tegelenud iseseisvalt, oma huvist – kuulates meistrite klaverimängu ja seda ise järgi proovides. Õpilase enda huvi, püüdlikkus ja rõõm õnnestumiste üle on need lihtsad põhimõtted, mida õpetaja Merle oma õpilaste klaverimängu sõbralikul toetamisel järgib. Lisaks algajatele on tema õpilasteks aastate jooksul saanud ka niisugused lapsed, kelle klaverimänguhuvi ja rõõm on kusagil liigse välise surve tõttu kadunud. Vabas ja loovas koostöös õpetaja Merlega on aga nende huvi ja usk endasse kui muusikusse taas tärganud, mis on rõõmustanud paljusid.
Kontakt: merle.paat@waldorf.ee

Mari Meentalo (flööt, torupill): Õpe toimub üldiselt individuaaltundidena, kuid parmupilli ja ülemhelivile on võimalik saada ka väikeses grupis. Tundides õpitakse eelkõige pillil musitseerima, sinna juurde käib ka instrumendi ehituse tundmine, ajalugu, õigeid mänguvõtted, mugav kehahoid, pilli hooldamine ja ühtlasi arendatakse ka nooditundmisoskust. Oma instrumendi olemasolu ja nootide tundmine pole pilliõppe alustamise puhul olulised - suurimaks eelduseks on huvi pillimänguga järjepidevalt tegeleda. Olenevalt õpilase soovist on võimalus kooliaasta jooksul õpitud paladega esineda vähemalt kahel korral, seda sügisel mardilaadal ning kevadel vabal laval. 

Marko Naissoo: Eelnev pilliõpetamiskogemus on mul pärit Lindakivi huvikoolist trummiõpetajana, siis Meero Muusikus kitarriõpetajana ja aastatel 2007- 2014. a. kitarri-, basskitarri- ja trummiõpetajana Kehra Kunstide Koolis. Olen õppinud lastemuusikakoolis klassikalist kitarri 4 aastat, 3 aastat löökpille ja 3 aastat trumme G.Otsa muusikakoolis. Olen lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Seminari muusikaõpetaja erialal, kavatsen jätkata õpinguid Tallinna Ülikooli magistratuuris muusikaõpetaja erialal. Olen töötanud alates 1991. aastast tegevmuusikuna erinevates kollektiivides, esinenud paljudel festivalidel, mänginud erinevaid pille ligi kümnel plaadil. Hetkel töötan ka Politsei- ja Piirivalveorkestris löökpillimängijana.
Kontakt: marko.naissoo@waldorf.ee

Priit Paabo (vaskpillid: trompet, bariton/eufoonium, tuuba) on õppinud muusikat H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, erinevatel meistrikursustel Eesti, Soomes Rootsis, Saksamaal. Kõrghariduse omandas 1996 Eesti Muusikaakadeemias. Praeguseks on tuubat mänginud üle 30 aasta, neist elukutselise mängijana 25. Priit on osalenud kõigi Eesti kutseliste puhkpilliorkestrite ja peaaegu kõigi Eesti sümfoonia- ja projektiorkestrite töös, lisaks ka mänginud erinevates ansamblites, teinud produtsendi tööd kontsertide korraldamisel. Praegu töötab Priit Politsei- ja Piirivalveorkestris tuubamängijana. Priit ootab pillitundidesse kõiki huvilisi. Kontakti saab võtta alloleva registreerimisvormi kaudu või meiliaadressil priit.paabo@waldorf.ee.

 

Tuulemaa Vabade Kunstide Kool

Tuulemaa Vabade Kunstide Kool on Tallinna Vaba Waldorfkooli juures 2013. aasta sügisel tegevust alustanud erahuvikool.
 
Kooli eesmärk on võimaldada eri vanuserühmadele eneses loomingulisuse avastamist, huvialaste oskuste ja võimete arendamist ning kultuuri sügavamat tunnetamist läbi mitmekülgse loovõppe kunsti, käsitöö, muusika, draama, tantsu ning üldkultuuri valdkonnas. Kooli põhimõtteks on avatus meid ümbritsevale, oma juurte tunnetamine ning kindel teadmine, et meie vaimse elujõu allikad peituvad meis endis.
 
Kooli laiemaks taotluseks on waldorfkooli juures tegutseva kogukonna laiendamine, sarnase maailmavaatega inimeste ühendamine huvitegevuse kaudu ning mitmekülgsete tegevusvõimaluste loomine. Oleme avatud kõigile, kes soovivad olla osaks meie kogukonnast.
 
Kooli koduks on Tallinna Vaba Waldorfkooli kasutuses olev koolimaja Põhja-Tallinnas Pelguranna piirkonnas aadressil Tuulemaa 12.
 
Soovime luua loovat ja avardavat keskkonda vaba inimese arenguks.
 

Huviringid alustavad tööd I õppetsükli jooksul. Huviringidega saab liituda kogu õppeaasta jooksul. Liitumissoovi korral palume osaleja registreerida kodulehe tallinn.waldorf.ee kaudu.

Huviringide õppekavad on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis. Tasutud ringitasud on tuludeklaratsioonis deklareeritavad koolituskuludena ning neile rakendub tulumaksutagastus.

Loovtants

Loovtants (1. - 6. klass) 

Loovtantsu eesmärk on õppida läbi tantsuelementide tundma oma keha liikumisvõimalusi ja neid loovalt kasutada. Lisaks toetab õpe loomingulist eneseväljendust ja pakub esinemiskogemusi.

Tunnis tegeleme erinevate elementidega nagu keha, jõud, ruum ja aeg. Nende elementide kaudu uurime erinevaid liikumisvõimalusi ning õpime erinevaid tantsuelemente nagu erinevad sammukombinatsioonid, pöörded, hüpped jne. Tunnis on olulisel kohal ka improvisatsioonilised ülesanded. Lisaks erinevate liikumisvõimaluste uurimisele õpime ka tantsukavasid, millega soovi korral esineda – nii tunnis üksteisele kui ka erinevatel kooliüritustel. Tutvume erinevate tantsustiilide ning nende omapäradega.

Loovtants õpetab paremini oma keha tunnetama, aitab kaasa hea rühi kujunemisele, õpetab tunnis osalejale eneseväljendust läbi liikumise ning arendab loovust.

Loovtantsuring toimub kolmapäeviti ja reedeti kell 15 - 16. 

Tasu on 19 eurot kuus.

Juhendajast

Kirsi Mari Lepik on tantsuõpetaja, koreograaf ja tantsija. Ta on tegelenud väga erinevate tantsustiilidega alates balletist ja kaasaegsest tantsust kuni rahvatantsu ning kõhutantsuni välja. Tantsutreeningute juhendamista alustas Kirsi Mari 2011. aastal. Lisaks on tal koreograafia magistrikraad Tallinna Ülikoolist ning tantsuspetsialsti kutsetase 7. Ta jätkab enda täiendamist erinevatel kursustel ja workshopidel nii Eestis kui välismaal ning leiab, et tantsumaailmas on alati võimalik edasi areneda ning alati midagi juurde õppida. Kirsi Mari tegutseb vabakutselise tantsija ning tantsuõpetajana erinevates stuudiotes ja koolides üle Tallinna. Oma tundides on Kirsi jaoks oluline õige ja turvaline tantsutehnika aga ka mõnus emotsioon, mille sa tunnist saad.

Robootikaring

Eelnev kokkupuude robootikaga ei ole vajalik, lõbus ja põnev on kõigil!

4.-6. kl tunnis ehitame igas tunnis ühe roboti ning uurime, kuidas see töötab, arutleme tunni teemaga seoses teaduse ja tehnika ajaloo ning mõjude, samuti loomade ja loodusnähtuste üle. Vaatame, kuidas erinevad robotid meid igapäevaelus mõjutavad, kus me neid kasutada saame ja kuidas nad meie elu lihtsamaks teevad.

7.-9. kl rühmas on robot tihtipeale mitme tunni projekt, vajab rohkem süvenemist ning võimaldab tõsisemat programmeerimist.

Nooremate rühmas kasutame LEGO WeDo 2.0 ning vanemate rühmas LEGO Spike Prime robootikakomplekte, tundides lõimime loodusaineid, matemaatikat ja füüsikat.

Robootikaringis areneb mehhaanika ja programmeerimise mõistmise kõrval ka lapse oskus töötada meeskonnas ja õppida iseseisvalt, julgus katsetada ning kasutada tehnoloogiat, samuti loogiline mõtlemine.

4.-6. klassi rühma tunnid toimuvad  teisipäeviti  kl 15.30-17.00 või kolmapäeviti kl 16.00-17.30 (sõltuvalt registreerujate arvust), õpetajaks Kätlyn Rull.

7.-9. klassi tunnid neljapäeviti kl 17.00-18.30, õpetajaks Ruth Oper.

Tasu: 40 eurot kuus (kui grupis on rohkem kui 8 last), väiksema grupi puhul 45 eurot kuus.

Registreerimisvorm

Robootikaringi viib läbi Robokaru Robootikakool