Keraamika

Kellele ring mõeldud on : 1.-12. klassi õpilastele

Keraamikaringid toimuvad rühmatundidena korra nädalas kolmapäeviti ja neljapäeviti.
Juhendaja on õpetaja Kristiina Laasi

  • 1. klassi õpilastele kolmapäeviti kl 13.30-14.15 (45 min);
  • vanematele õpilastele kolmapäeviti:
    • I grupp: kell 14.15 – 15.00  (45 min) või 14.15 - 15.45 (90 min)
    • II grupp: 15.00 – 15.45  (45 min) või 15.00 - 16.30 (90 min).

                 Vähemalt 4 huvilise leidumisel on võimalikud ka hilisemad tunnid.

  • Täiskasvanutele: Neljapäeviti kell 11.00-13.00 ja neljapäeva õhtuti 18.00-20.00. Korra tasu täiskasvanutele 15 eurot.

Õppemaksu arvestatakse kuupõhiselt tunnitasu järgi: 45-minutilise tunni tasu on 9 eurot korra eest, 90-minutilise tunni tasu on 11 eurot korra eest. Kuutasu kujuneb vastavalt mitu korda on kuus tunnid toimunud (näiteks neli 45-minutilist tundi kuus – kuutasu 36 eurot; neli 90-minutilist tundi kuus – kuutasu 44 eurot.)

Puudumiste korral õppemaksust mahaarvamisi ei tehta, tunde saab ette või järele teha kolmapäeviti ja neljapäeviti teiste keraamikatundide toimumise ajal.

Keraamikaringist lühidalt: Keraamika ringis saab laps oma kätega valmis meisterdada keraamikateose – kas mõne kujukese, taldriku, tassi, koorekannu, kausi, ehteid või siis täiesti abstraktse keraamilise vormi mis parasjagu rõõmu ja huvi pakub, kasutades selleks erinevaid põnevaid tehnikaid. Peale eelpõletust järgneb loodud savist vormi glasuurimine, kas madal- või kõrgkuumusglasuuridega, mis on omakorda väljakutseid pakkuv tegevus. Valminud esemed kuuluvad nende loojale.

Loov tegutsemine ja materjali tunnetus annavad võimaluse oma loomingulise potentsiaali väljaarendamiseks. 

Õpetaja Kristiina Laasi: Leidsin keraamika enda jaoks aastal 2002, millele lisandus aasta hiljem maalimine. Sellest ajast saadik olen mõlemaga järjepidevalt tegelenud. Olen tänulik õpetaja Aino Arumäele, kes Kullo huvikoolis mulle 7 aasta jooksul põhjalikku keraamikaalast õpetust jagas. Praeguseks on keraamika ja maalimine saanud minu igapäevaseks tegevuseks ning rõõmuga jagan neid teadmisi ka teistele, kes tunnevad tõmmet midagi ise luua.

Imeline on vaadata, kuidas valmivad teosed ja kuidas lapsed arenevad. Oskused ja julgus saviga katsetada kasvavad iga korraga.

Registreerimine: tallinn.waldorf.ee/huvikool/registreerimine

Õpetaja Kristiina töid saate näha tema Facebooki lehel Kunstipisik.
Häid ideid, mida lastega teha saaks, kogub õpetaja Kristiina oma Pinteresti albumisse.