Rahvatants

Ring on mõeldud 1.-3.klassi õpilastele
Õppetöö toimub eesti keeles
Tunnid toimuvad  T ja N 14.30-15.30

Tantsutreeningute põhieesmärgiks on anda lastele ilus rüht, hea kehakool, lavaline väljendusoskus ja hea tantsutehnika ning esinemisjulgus. Arendame rütmitunnet, koordinatsioon, osavust, painduvust, vastupidavust, kaasamõtlemisoskust, valmidust ühise eesmärgi nimel pingutusi teha, koostööoskust. Tundides tunneme rõõmu liikumisest, tantsime üksi, paaris ja rühmaga. Õpime tundma pärimuskultuuri, tantsima folkloorseid tantse, laulumänge ja autoritantse. Omandame eesti rahvatantsu põhiliikumisi ja tantsupeo 2.-3. klassi liigi repertuaari. Valmistume osa võtma suvel toimuvast XII noorte laulu- ja tantsupeost “Mina jään”.

Õpetaja: Imbi Kõiver. Olen lõpetanud Pedagoogilise Seminari. Asusin õpetajana tööle aastal 1994. Olen olnud algklasside õpetaja ja andnud tunde aineõpetajana põhikoolis. Praegu töötan rühmaõpetajana ja liikumisõpetajana lasteaias. Tantsuringe hakkasin juhendama juba koolis õppides. Tantsida ja võimelda olen alati tahtnud ja ka trennides käinud varajasest lapsepõlvest. Tantsinud mitmetes kollektiivides. Praegu olen tegevtantsija Tantsuansamblis "Sõprus". Olen aastate jooksul osalenud paljudel tantsuõpetajatele ja liikumisõpetajatele mõeldud kursustel ja seminaridel. Minu lasterühmad on osalenud üldtantsupidudel ja noorte laulu- ja tantsupidudel, Harjumaa  laulu-ja tantsupidudel, Meeste Tantsupeol, Soome-Eesti ühistantsupeol ja võimlemispidudel. Eelmisel õppeaastal võtsid meie kooli õpilased osa Viimsi tantsuetendusest ja Võimlemispeost "Hingelind".

Hind: 10 eurot kuus (2 korda nädalas, 1 akadeemiline tund korraga)

Info: Imbi Kõiver 5249497
impsik2@gmail.com

 


  • 27. novembril 2016 osalesid meie rahvatantsijad Lindakivi Kultuurikeskuses toimunud estraadi- ja rahvatantsude festivalil, kus võideti eripreemia rahvatantsude kategoorias eesti tantsuga "Hapukad õunad". Video meie laste tantsust: https://vimeo.com/193233975
ManusSuurus
Kihnu riietes.JPG4.02 MB