Kunstiringid

Kunstiringi kuutasu sõltub ringi toimumise kordade arvust ja tunni kestusest (kas 45 või 90 minutit) 15 – 40 eurot kuus.

Kunstiringide juhendaja Stella Lillemets

"Olen õppinud Eesti Kunstiakadeemias ehtekunsti erialal, tegelenud stilistika ja vitraazikunstiga. Armastan luua ilu ja harmooniat mitmetel erinevatel viisidel. Meisterdan dekoratsioone, fotataustasid, kostüüme, aksessuaare, ehteid. Teen UV-neoon kehamaalinguid, maale, moejooniseid ja miniskulptuure. Kõige rohkem inspireerib mind kosmos, loodus ja fantaasia/ulme maailm, müstika ja iidne ajalugu. Parim lõuend on inimene ning peenem kunst on inimese individuaalne eneseväljendus läbi põhjaliku enesetunnetuse. Usun, et iga inimese sees on sügav ja müstiline maailm, mis väärib avastamist läbi erinevate loominguliste tegevuste."

UV neoon kehamaalingute töötuba

Töötubades sukeldume põnevasse neoonvalguse maailma ja selles tekkivatessekosmilistesse värvidesse. Inimkeha on põnev lõuend, millel annab kujutada väga rikkalikku fantaasiamaailma. Ringis maalime modelle, katsetame erinevaid tehnikaid ja töövõtteid, ning pildistame üles oma kosmilise loomingu. Töötuba arendab fantaasiat, vabakäelist pintslitehnikat ja 3D ruumilise maailma tajumist inimkeha kaunistades. Pakub väljakutseid ja elevust pildistamisel ning tekitab meditatiivset rahutunnet. Võimalus ka maalida iseennast ning saada mälestuseks ja kinkimiseks toredaid ja erilisi fotosid.

Grupi suurus keskmiselt 4-7 inimest. Vanusele alates 13. eluaastast. Kestvus keskmiselt kuni 2 tundi. Õhtuti alates 18.00 või grupi soovil kokkuleppelisel õhtusel ajal.

Loov moejoonistamine

Moemaailm on alati uhke ja kirju, moejoonised enamgi veel! Moejoonis pole alati praktiline ega tõetruu, vaid kannab endas sõnumit, emotsiooni, loovat dünaamilist liikumist.

Moejooniste tegemisel pole piiratud fantaasiat. Kasutada võib pliiatseid, markereid, värve ja lisada erinevaid materjale ja luua ka kollaaze. Moejoonis on ka eraldiseidev kunstiteos, millega kaunistada oma tuba või valmistada õnnitluskaarte.

Moejoonistamise huviringis õpime kujutama inimkeha ja rõivaid ning muudame iga joonise uhkeks kunstiteoseks, mis loob elava meeleolu igasse ruumi.

Grupi suurus 8-10 inimest, vanuses alates 14. eluaastast.

Taaskasutus kunst ja dekoratiivsete esemete valmistamise huviring

Huviringi peamine eesmärk on luua loovaid dekoratiivseid esemeid sisekujunduseks, praktilisteks vahenditeks ning kingitusteks, taaskasutades erinevaid topse, pudeleid, karpe ja plastikpakendeid, pappi, penoplasti ja teisi igapäevaelus kasutatavaid esemeid, mis tavaliselt leiavad oma koha prügikastis, kuid vääriksid dekoratiivset ning praktilist kohta meie kodudes.

Taaskasutus säästab looduskeskkonda ja õpetab meile meid ümbritsevaid ressursse loovalt käsitlema.

Rakendame erinevaid põnevaid tehnikaid ja materjalide töötlemise viise, et muundada tavaline ebatavaliselt maagiliseks esemeks.

Arendab tugevalt loovust, kompositsiooni tunnetust, ilumeelt, värvitaju, materjalide töötlemise oskust ning pakub mõnusat seltskondlikku ja inspireerivat keskkonda!

8-15 inimest grupis. Vanus alates 10 eluaastat.

Huvi korral võtta ühendust huvikooli juhi Sten Kaldmaga: sten.kaldma@waldorf.ee

 

Liikumismängude ring

Liikumismängude ring

Juhendaja: Andres Idla, Tallinna Vaba Waldorfkooli 6. klassi  klassiõpetaja ja kehalise kasvatuse õpetaja. Andres on läbinud Tallinna Ülikoolis kehalise kasvatuse bakalaureuse õppe ja kehakultuuri õpetaja magistriõppe. 

 Tallinna Huvikeskuses "Kullo" on ta korraldanud 7 õppeaasta vältel Tallinna koolide 3.-5. klassidele spordimänge ja koolikohustuslikku ujumiskursust. 3 aastat on ta olnud kehalise kasvatuse õpetaja ja spordiklasside koordinaator Audentese Erakoolis. Alates aastast 2007 on tegutsenud ringijuhendajana Eesti Rahvusvahelises koolis.  15-aastase töökarjääri jooksul on ta läbinud erinevaid spordi- ja kehakultuurialaseid koolitusi nagu murdmaasuusatamise ja matkatreeneri koolitused Eesti Olümpiakomitee ja alaliitude juures ning waldorfharidusega seonduvalt bothmer-võimlemise kursuse Järnas Rootsis. 

 Ootame 2.-4. klassi tüdrukuid ja poisse (1. klass alates II poolaastast) liikumismängude ringi, mille sisuks on

 • üldkehaline ettevalmistus, erinevate lihasgruppide aktiviseerimine,
 • tähelepanu, koordinatsiooni ja osavuse arendamine,
 • liigutusvilumuste harjutamine (kõnd, jooks, hüplemine, hüpped, roomamine, ronimine, kükitamine, viskamine, püüdmine jne),
 • sotsiaalse, emotsionaalse, füüsilise ja vaimse tervise tugevdamine,
 • kooskõlastatud tegevuse õppimine ja mängukaaslastega arvestamine,
 • erinevad liikumismängud, mängud vahenditega,
 • loovliikumine jne

Liikumismängude ring toimub TEISIPÄEVITI kell 14.15 – 15.00.

Treeningu tasu on 10 eurot kuus.

Jooga

Laste jooga on mõeldud 1. - 9. klassi õpilastele. Juhendaja on Miina Kallikorm.

Joogatund toimub kolmapäeviti kell 14.30 – 15.30.

Kuutasu on 24 eurot või 7 eurot ühe korra eest.

Tunni ülesehitus:

 • raputame maha päeva energiad/väsimuse ehk niiöelda rahmeldame end tühjaks läbi mängu,
 • päevasündmuste/ tunnete jutustamine, avamine, mantrad;
 • soojendus ja asanad (joogaharjutused) läbi muinasjutu, lugude või mängude
 • puhkus;
 • meditatsioon läbi laulmise ja käteliigutuste;
 • väljahäälestus ja puuvili.

Lastejoogat tehakse mänguliselt. Lisaks joogaharjutustele on tunni osadeks erinevad mängud, laulud, muusika, lugude kuulamine ja jutustamine,et lapsed saaksid ja oskaksid säilitada hea kontakti iseenda ja oma füüsilise kehaga, oleksid paindlikud ja tasakaalukad, tuleksid toime oma tunnetega ning suhtuksid sõbralikult kaaslastesse. Lastejooga toimub keskkonnas, kus ei toimu omavahelist võistlemist ega arvustamist ning on eelarvamustevaba.

Laste jooga on lõbus ning muudab lapsed õnnelikumaks ja teadlikumaks. Sobib kõigile lastele.

 

Rahvatants

Ootame uusi huvilisi, kellel palume märku anda õpetaja Imbi Kõiverile: imbi.koiver@waldorf.ee või telefonil 524 9497, et saaksime leida sobivad ajad nii põhikooli rühmale kui ka gümnaasiumi rühmale kas segarühma või neidude rühma moodustamiseks.

Tantsutunnid toimuvad iga esmaspäev ja kolmapäev kell 15.15 - 16.15 kooli aulas.

Tantsutreeningute põhieesmärgiks on anda lastele ilus rüht, hea kehakool, lavaline väljendusoskus ja hea tantsutehnika ning esinemisjulgus. Arendame rütmitunnet, koordinatsioon, osavust, painduvust, vastupidavust, kaasamõtlemisoskust, valmidust ühise eesmärgi nimel pingutusi teha, koostööoskust. Tundides tunneme rõõmu liikumisest, tantsime üksi, paaris ja rühmaga. Õpime tundma pärimuskultuuri, tantsima folkloorseid tantse, laulumänge ja autoritantse. 

Õpetaja: Imbi Kõiver. Olen lõpetanud Pedagoogilise Seminari. Asusin õpetajana tööle aastal 1994. Olen olnud algklasside õpetaja ja andnud tunde aineõpetajana põhikoolis. Praegu töötan rühmaõpetajana ja liikumisõpetajana lasteaias. Tantsuringe hakkasin juhendama juba koolis õppides. Tantsida ja võimelda olen alati tahtnud ja ka trennides käinud varajasest lapsepõlvest. Tantsinud mitmetes kollektiivides. Praegu olen tegevtantsija Tantsuansamblis "Sõprus". Olen aastate jooksul osalenud paljudel tantsuõpetajatele ja liikumisõpetajatele mõeldud kursustel ja seminaridel. Minu lasterühmad on osalenud üldtantsupidudel ja noorte laulu- ja tantsupidudel, Harjumaa  laulu-ja tantsupidudel, Meeste Tantsupeol, Soome-Eesti ühistantsupeol ja võimlemispidudel. Eelmisel õppeaastal võtsid meie kooli õpilased osa Viimsi tantsuetendusest ja Võimlemispeost "Hingelind".

Rahvatantsu koduleht http://rahvatants.ingel.ee/

Hind: 15 eurot kuus (2 korda nädalas, 1 akadeemiline tund korraga).

Keraamika

Kellele ring mõeldud on : 7-18-aastastele

Keraamikaringid toimuvad rühmatundidena korra nädalas kolmapäeviti ja neljapäeviti. 1. klassi õpilastele on keraamikaring alati 45 minuti pikkune. Alates 2. klassist on võimalik valida 45 minutit kestva grupi või 90 minutit kestva grupi vahel. Juhendaja on Kristiina Laasi. 

 • 1. klassi õpilastele kolmapäeval ja neljapäeval kell 13.15– 14.00. 
 • 2. – 9. klassi õpilastele kolmapäeval ja neljapäeval:
  • I grupp: kell 14.15 – 15.00 / 15.45
  • II grupp: 15.00 – 15.45 / 16.30
 • Gümnaasiumiõpilastele kolmapäeviti kell 16.30 – 18.00.
 • Täiskasvanutele: Neljapäeviti kell 11.00-13.00 ja Neljapäeva õhtuti 18.00-20.00. Korra tasu täiskasvanutele 15 eurot.

Õppemaksu arvestatakse kuupõhiselt tunnitasu järgi: 45-minutilise tunni tasu on 8 eurot korra eest, 90-minutilise tunni tasu on 10 eurot korra eest. Kuutasu kujuneb vastavalt mitu korda on kuus tunnid toimunud (näiteks neli 45-minutilst tundi kuus – kuutasu 32 eurot; neli 90-minutilist tundi kuus – kuutasu 40 eurot.)

Puudumiste korral õppemaksust maha-arvamisi ei tehta, tunde saab ette või järele teha kolmapäeviti ja neljapäeviti teiste keraamikatundide toimumise ajal.

Keraamika ringist lühidalt: Keraamika ringis saab laps oma kätega valmis meisterdada keraamikateose – kas mõne kujukese, taldriku, tassi, koorekannu, kausi, ehteid või siis täiesti abstraktse keraamilise vormi mis parasjagu rõõmu ja huvi pakub, kasutades selleks erinevaid põnevaid tehnikaid. Peale eelpõletust järgneb loodud savist vormi glasuurimine, kas madal- või kõrgkuumusglasuuridega, mis on omakorda väljakutseid pakkuv tegevus. Valminud esemed kuuluvad nende loojale.

Loov tegutsemine ja materjali tunnetus annavad võimaluse oma loomingulise potentsiaali väljaarendamiseks. 

Õpetaja : Kristiina Laasi. Leidsin keraamika enda jaoks aastal 2002, millele lisandus aasta hiljem maalimine. Sellest ajast saadik olen mõlemaga järjepidevalt tegelenud. Olen tänulik õpetaja Aino Arumäele, kes Kullo huvikoolis mulle 7 aasta jooksul põhjalikku keraamikaalast õpetust jagas. Praeguseks on keraamika ja maalimine saanud minu igapäevaseks tegevuseks ning rõõmuga jagan neid teadmisi ka teistele, kes tunnevad tõmmet midagi ise luua.

Imeline on vaadata, kuidas valmivad teosed ja kuidas lapsed arenevad. Oskused ja julgus saviga katsetada kasvavad iga korraga.

Registreerimine: tallinn.waldorf.ee/huvikool/registreerimine

 

Lauamänguring

Kellele ring mõeldud on: 1.-2. klassi õpilastele, huvi korral eraldi rühm ka 3.-4. klassi õpilastele. Grupid avatakse, kui on vähemalt 7 osalejat.

Lauamänguringid toimuvad korra nädalas ning neid juhendab Priit Paabo. Tunnid toimuvad teisipäeviti:

 • 1. ja 2. klassi õpilastele kell 13.30 – 14.15 
 • 3. ja 4. klassi õpilastele kell 14.15 – 15.00

Mis keeles õppida saab:  eesti

Lauamänguringist lühidalt: Mäng on sotsiaalse suhtlemise arendamiseks asendamatu tegevus. Lauamänguringis tegeleme tubaste mängudega, mis arendavad loogilist ja paindlikku mõtlemist, omavahelist koostööd, oskust suhelda ja erinevaid olukordi lahendada, veenmisoskust, võimet ennast võõrasse rolli mõelda.

Õpetaja Priit Paabo: Olen õppinud muusikat erinevates koolides, kõrghariduse omandasin 1996 Eesti Muusikaakadeemias.

Lauamängudest olen huvitatud hulk aastaid, kõige enam tähelepanu olen pühendanud malemängule. Viimastel aastatel olen mänginud palju erinevaid strateegiamänge kahe lauamänguklubi üritustel. Samuti olen võimaluse korral osalenud kiirmale võistlustel.

Hind: 12 eurot kuus (1 kord nädalas, 1 akadeemiline tund korraga)

Info: priit.paabo@waldorf.ee

Malering

Kellele ring mõeldud on: kõigile malehuvilistele, kellel käigud selged

Mis keeles õppida saab:  eesti

Malering toimub korra nädalas reedeti kell 15.00. Ring avatakse, kui on vähemalt 4 huvilist. Maleringi kuutasu on 22 eurot.

Huvi korral avatakse ka teine grupp algusega reedeti kell 16, kuhu ootame osalema ka lapsevanemaid. Ka see grupp avatakse juhul, kui on vähemalt 4 osalejat.

Maleringist lühidalt: Malemäng on aastasadadega kujunenud üheks maailma kõige populaarsemaks lauamänguks. Kuna rahvusvahelised reeglid on tunnustatud kogu maailmas, siis võib male ühendada väga erinevatest rahvustest inimesi.

Male õpetab järgima kindlaid reegleid, pikalt ette mõtlema, arvestama vastase mõttekäikudega ja neid ennetama.

Lisaks võimaldab male arendada kannatlikkust ja viisakust.

Õpetaja Priit Paabo: Olen õppinud muusikat erinevates koolides, kõrghariduse omandasin 1996 Eesti Muusikaakadeemias.

Olen osalenud peaaegu kõigi eesti kutseliste orkestrite töös, lisaks ka mänginud erinevates ansamblites, teinud projektijuhi tööd kontsertide korraldamisel.

Lauamängudest olen huvitatud hulk aastaid, kõige enam tähelepanu olen pühendanud malemängule. Viimastel aastatel olen mänginud palju erinevaid strateegiamänge kahe lauamänguklubi üritustel. Samuti olen võimaluse korral osalenud kiirmale võistlustel.

Hind: 22 eurot kuus (1 kord nädalas, 1 akadeemiline tund korraga)

Info: priit.paabo@waldorf.ee

Pilliõpe

Kellele ring mõeldud on : alates 1. klassist

Mis keeles õppida saab:  Eesti

Tunnid toimuvad:  Individuaaltundide ajad lepitakse kokku õpetajaga

Õpetajad : 

Merle Paat (klaveriõpetaja) on klassikalist klaverimängu ja seda toetavat muusikateooriat õppinud Hiiumaal R. Tobiase nimelises Kärdla Muusikakoolis ning on end täiendanud ka Tallinna Ülikoolis muusikaõpetajaerialal. Kergemuusika ja klaverisaatega on ta aga tegelenud iseseisvalt, oma huvist – kuulates meistrite klaverimängu ja seda ise järgi proovides. Õpilase enda huvi, püüdlikkus ja rõõm õnnestumiste üle on need lihtsad põhimõtted, mida õpetaja Merle oma õpilaste klaverimängu sõbralikul toetamisel järgib. Lisaks algajatele on tema õpilasteks aastate jooksul saanud ka niisugused lapsed, kelle klaverimänguhuvi ja rõõm on kusagil liigse välise surve tõttu kadunud. Vabas ja loovas koostöös õpetaja Merlega on aga nende huvi ja usk endasse kui muusikusse taas tärganud, mis on rõõmustanud paljusid.

Mari Meentalo (flööt, torupill): Õpe toimub üldiselt individuaaltundidena, kuid parmupilli ja ülemhelivile on võimalik saada ka väikeses grupis. Tundides õpitakse eelkõige pillil musitseerima, sinna juurde käib ka instrumendi ehituse tundmine, ajalugu, õigeid mänguvõtted, mugav kehahoid, pilli hooldamine ja ühtlasi arendatakse ka nooditundmisoskust. Oma instrumendi olemasolu ja nootide tundmine pole pilliõppe alustamise puhul olulised - suurimaks eelduseks on huvi pillimänguga järjepidevalt tegeleda. Olenevalt õpilase soovist on võimalus kooliaasta jooksul õpitud paladega esineda vähemalt kahel korral, seda sügisel mardilaadal ning kevadel vabal laval. 

Juhendaja Mari Meentalo on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala spetsialiseerumisega rahvuslikele puhkpillidele ning annab muusikatunde TVWK-s, pilliõppe eratunde, Eesti pärimuskultuuri ja pillimänguga seotud õpitube ning tegutseb bändis OOPUS.Tunnis võiks olla 5-10 last. 

Marko Naissoo: Eelnev pilliõpetamiskogemus on mul pärit Lindakivi huvikoolist trummiõpetajana, siis Meero Muusikus kitarriõpetajana ja aastatel 2007- 2014. a. kitarri-, basskitarri- ja trummiõpetajana Kehra Kunstide Koolis. Olen õppinud lastemuusikakoolis klassikalist kitarri 4 aastat, 3 aastat löökpille ja 3 aastat trumme G.Otsa muusikakoolis. Olen lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Seminari muusikaõpetaja erialal, kavatsen jätkata õpinguid Tallinna Ülikooli magistratuuris muusikaõpetaja erialal. Olen töötanud alates 1991. aastast tegevmuusikuna erinevates kollektiivides, esinenud paljudel festivalidel, mänginud erinevaid pille ligi kümnel plaadil. Hetkel töötan ka Politsei- ja Piirivalveorkestris löökpillimängijana.

Priit Paabo (vaskpillid: trompet, bariton/eufoonium, tuuba) on õppinud muusikat H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, erinevatel meistrikursustel Eesti, Soomes Rootsis, Saksamaal. Kõrghariduse omandas 1996 Eesti Muusikaakadeemias. Praeguseks on tuubat mänginud üle 30 aasta, neist elukutselise mängijana 25. Priit on osalenud kõigi Eesti kutseliste puhkpilliorkestrite ja peaaegu kõigi Eesti sümfoonia- ja projektiorkestrite töös, lisaks ka mänginud erinevates ansamblites, teinud produtsendi tööd kontsertide korraldamisel. Praegu töötab Priit Politsei- ja Piirivalveorkestris tuubamängijana. Priit ootab pillitundidesse kõiki huvilisi. Kontakti saab võtta alloleva registreerimisvormi kaudu või meiliaadressil priit.paabo@waldorf.ee.

Hind: 19.50 eurot ühe individuaalse tunni eest

Tuulemaa Vabade Kunstide Kool

Tuulemaa Vabade Kunstide Kool on Tallinna Vaba Waldorfkooli juures 2013. aasta sügisel tegevust alustanud erahuvikool.
 
Kooli eesmärk on võimaldada eri vanuserühmadele eneses loomingulisuse avastamist, huvialaste oskuste ja võimete arendamist ning kultuuri sügavamat tunnetamist läbi mitmekülgse loovõppe kunsti, käsitöö, muusika, draama, tantsu ning üldkultuuri valdkonnas. Kooli põhimõtteks on avatus meid ümbritsevale, oma juurte tunnetamine ning kindel teadmine, et meie vaimse elujõu allikad peituvad meis endis.
 
Kooli laiemaks taotluseks on waldorfkooli juures tegutseva kogukonna laiendamine, sarnase maailmavaatega inimeste ühendamine huvitegevuse kaudu ning mitmekülgsete tegevusvõimaluste loomine. Oleme avatud kõigile, kes soovivad olla osaks meie kogukonnast.
 
Kooli koduks on Tallinna Vaba Waldorfkooli kasutuses olev koolimaja Põhja-Tallinnas Pelguranna piirkonnas aadressil Tuulemaa 12.
 
Soovime luua loovat ja avardavat keskkonda vaba inimese arenguks.
 

Huviringid alustavad tööd I õppetsükli jooksul. Huviringidega saab liituda kogu õppeaasta jooksul. Liitumissoovi korral palume osaleja registreerida kodulehe tallinn.waldorf.ee kaudu.

Huviringide õppekavad on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis. Tasutud ringitasud on tuludeklaratsioonis deklareeritavad koolituskuludena ning neile rakendub tulumaksutagastus.

Loovtants

Loovtants (1.-3. klass)

Loovtantsu eesmärk on õppida läbi tantsuelementide tundma oma keha liikumisvõimalusi ja neid loovalt kasutada. Lisaks toetab õpe loomingulist eneseväljendust ja pakub esinemiskogemusi.

Tunnis tegeleme erinevate elementidega nagu keha, jõud, ruum ja aeg. Nende elementide kaudu uurime erinevaid liikumisvõimalusi ning õpime erinevaid tantsuelemente nagu erinevad sammukombinatsioonid, pöörded, hüpped jne. Tunnis on olulisel kohal ka improvisatsioonilised ülesanded. Lisaks erinevate liikumisvõimaluste uurimisele õpime ka tantsukavasid, millega soovi korral esineda – nii tunnis üksteisele kui ka erinevatel kooliüritustel. Tutvume erinevate tantsustiilide ning nende omapäradega.

Loovtants õpetab paremini oma keha tunnetama, aitab kaasa hea rühi kujunemisele, õpetab tunnis osalejale eneseväljendust läbi liikumise ning arendab loovust.

Loovtantsuring toimub esmaspäeviti kell 14.15 - 15.15 (noorem rühm, 1.-3. klass)

Tasu on 16 eurot kuus.

Loovtants (vanem rühm)

Loovtantsu eesmärk on õppida läbi tantsuelementide tundma oma keha liikumisvõimalusi ja neid loovalt kasutada. Lisaks toetab õpe loomingulist eneseväljendust ja pakub esinemiskogemusi.

Tunnis tegeleme erinevate elementidega nagu keha, jõud, ruum ja aeg. Nende elementide kaudu uurime erinevaid liikumisvõimalusi ning õpime erinevaid tantsuelemente nagu erinevad sammukombinatsioonid, pöörded, hüpped jne. Lisaks erinevate liikumisvõimaluste uurimisele õpime ka tantsukavasid, millega soovi korral esineda – nii tunnis üksteisele kui ka erinevatel kooliüritustel ja ka väljaspool kooli. Tutvume erinevate tantsustiilide ning nende omapäradega.

Vanema astme loovtantsu tundides tegeleme ka konkreetsemalt erinevate tantsustiilidega ja nende stiilide ´sõnavara´ õppimisega nagu moderntants, jazztants, improvisatsioon jne.

Loovtants õpetab paremini oma keha tunnetama, aitab kaasa hea rühi kujunemisele, õpetab tunnis osalejale eneseväljendust läbi liikumise ning arendab loovust.

Loovtantsuring vanemale rühmale toimub esmaspäeviti 15.15 - 16.15.

Tasu on 16 eurot kuus.

Kõhutants ja Lähis-Ida pärimustantsud täiskasvanutele

Kõhutants on pärit Araabiamaadest. Kõhutants on olnud sealses kultuuris naiste maailma iseenesest mõistetav osa. Tuhandeid aastaid anti tantsuoskusi edasi emalt tütardele. Idamaise tantsu algupära on seotud viljakusrituaalidega ning loodus-jumalate kummardamisega.

Kõhutantsu nimetatakse ka lihaste tantsuks, sest tantsus kasutatakse vaheldumisi erinevate kehaosade lihaseid ning sh ka süvalihaseid, seega arendab kõhutants suurepäraselt kehatunnetust. Tantsides kõhutantsu paraneb liigeste liikuvus ning keha läheb niiöelda ´rohkem lahti´. Kõhutants annab ilusa kehahoiaku, aitab üles leida oma naiselikkuse ja tantsides vabanete argipäeva pingetest.

Kõhutantsutreeningud toimuvad korra nädalas teisipäeviti kell 17.30 - 18.30. Tasu 16 eurot kuus.

Juhendajast

Kirsi Mari Lepik on tantsuõpetaja, koreograaf ja tantsija. Ta on tegelenud väga erinevate tantsustiilidega alates balletist ja kaasaegsest tantsust kuni rahvatantsu ning kõhutantsuni välja. Tantsutreeningute juhendamista alustas Kirsi Mari 2011. aastal. Lisaks on tal koreograafia magistrikraad Tallinna Ülikoolist ning tantsuspetsialsti kutsetase 7. Ta jätkab enda täiendamist erinevatel kursustel ja workshopidel nii Eestis kui välismaal ning leiab, et tantsumaailmas on alati võimalik edasi areneda ning alati midagi juurde õppida. Kirsi Mari tegutseb vabakutselise tantsija ning tantsuõpetajana erinevates stuudiotes ja koolides üle Tallinna. Oma tundides on Kirsi jaoks oluline õige ja turvaline tantsutehnika aga ka mõnus emotsioon, mille sa tunnist saad.